مجموعه ی ما شما را برای خرید انواع میوه خشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش میوه خشک فله ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

آشنایی با انواع میوه خشک فله ای آشنایی با مراحل خشک کردن میوه هافواید درمانی میوه خشک استقبال از میوه خشک فله ای در بازار

خشک کردن میوه از دیرباز در ایران رواج داشته است. ایرانیان قدیم با استفاده از روشهای سنتی و با استفاده از نور آفتاب و یا خشک کردن قطعات خرد شده میوه در سایه اقدام به تولید میوه خشک شده می‌کردند. میوه ها قابلیت این را دارند تا خواص مختلف شان را در صورت خشک شدن در بافت درون میوه حفظ کنند. انسان ها از چند صد سال پیش با کشف فواید انواع میوه های خشک شده به تولید و تجارت این محصول با ارزش می پرداختند. امروزه شرکت های بزرگ تولید میوه خشک فله ای با تهیه انواع میوه های مناسب برای خشک شدن به صورت صنعتی و با استفاده از دستگاه های میوه خشک کن اقدام به تأمین نیاز عمده بازار می کنند.

فروش میوه خشک فله ای

آشنایی با انواع میوه خشک فله ای

آشنایی با انواع میوه خشک فله ای	تقریباً همه میوه ها امروزه به صورت خشک شده و لایه لایه در بازار میوه های خشک به فروش میرسند. شما می توانید در بازار نمونه هایی است سیب خشک شده، کیوی خشک شده، پرتقال خشک شده لایه های موز خشک شده را مشاهده کنید. ه خشک شده علاوه بر کارگاه‌های صنعتی در خانه‌ها و خانه باغ ها نیز تولید می شود و کسانی که در روستا زندگی می کنند و یا امکان تهیه قطعات میوه خشک شده از باغ خودشان را دارند، می توانند با خرید یک دستگاه میوه خشک کن خانگی اقدام به تولید مقادیر زیادی از میوه های خشک شده کنند.

بسته بندی های میوه های خشک شده در بازار با توجه به شرکت ارائه کننده آن می تواند ترکیبات مختلفی داشته باشد. برای مثال یکی از بسته بندی های رایج و فله ای میوه های خشک شده ترکیب سیب و گلابی و کیوی به همراه پرتغال و شلیل است. شرکت دیگری اقدام به فروش میوه های خشک شده به صورت تکی می کند. یعنی در بسته بندی ارائه شده فقط قطعات خشک شده یک نوع از میوه را قرار می دهد تا خریداران بتوانند حق انتخاب گسترده‌تری داشته باشند.

علاوه بر این بسیاری از تولید کنندگان عمده میوه خشک شده امکان ثبت سفارش با جزئیات ریزتر را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده اند. بدین معنی که شما می توانید سفارش خود را در فرمی که نشان دهنده انواع میوه های مورد نظرتان جهت قرارگیری در بسته بندی است تحویل فروشنده می دهید و فروشنده پس از تهیه قطعات خشک شده میوه های مد نظر شما، آنها را با هم ترکیب کرده و در بسته بندی های کیلویی یا گرمی در اختیار شما قرار می دهد.

آشنایی با مراحل خشک کردن میوه ها

آشنایی با مراحل خشک کردن میوه هامیوه های مختلف روند خشک شدن متفاوتی را طی می‌کنند. میوه‌ های پرآب تر برای خشک شدن نیاز به زمان بیشتری دارند و البته بیشتر در معرض خراب شدن هستند، از خشک کردن آنها نیازمند رعایت اصول و نکات دقیقی است. همانطور که اشاره شد در گذشته صرفاً از نور آفتاب در روزهای گرم تابستانی برای خشک کردن میوه ها استفاده می کردند. اما امروز شما می توانید با استفاده از دستگاههای پیشرفته میوه خشک کن که مجهز به هیتر های دما پایین و سیستم‌های تهویه هوا هستند انواع میوه های مختلف را به صورت جداگانه و یا حتی در کنار هم خشک کنید.

شما می توانید میوه ها را با پوست یا بدون پوست خشک کنید. نکته جالب این که پوست برخی از میوه‌ها نیز پس از خشک شدن دارای خواص خوراکی بی‌نظیری است و معمولاً در لیست میوه های خشک شده پوست برخی از میوه‌ها نیز دیده می شود. پس از پاک کردن آلودگی ها از سطح میوه و شست و شوی کامل آنها می توانید آنها را قطعه قطعه یا لایه‌ لایه کنید. این امر بیشتر به سلیقه خودتان بستگی دارد و اجباری در بریدن به حالت خاص وجود ندارد، اما در نظر داشته باشید که لایه های نازک تر میوه ها نسبت به لایه های ضخیم تر برای خشک شدن احتیاج به مدت زمان کمتری دارد.

معمولاً دستگاه های میوه خشک کن در بازه دمایی ۵۵ و ۷۵ درجه سانتیگراد فعالیت می‌کنند و عمده میوه ها در این دما به خوبی خشک می‌شوند.

فواید درمانی میوه خشک

فواید درمانی میوه خشک	بسیاری از میوه های خشک شده از لحاظ پزشکی دارای فواید درمانی بسیاری هستند. برای مثال توت خشک شده برای افراد دیابتی و کسانی که مشکل قند خون دارند به جای قند های معمولی توصیه می شود. همانطور که می دانید قندهای موجود در برخی از میوه ها برای بیماران دیابتی مضر نبوده و آنها می توانند از این نوع قند ها برای تامین انرژی روزانه استفاده کنند.

خشک کردن میوه ای مانند توت باعث می شود تا مقدار قند میوه های موجود در واحد حجم این ماده افزایش یافته و آن را به جایگزینی مناسب برای قند های موزه تبدیل کند. البته توجه داشته باشید که مراحل خشک کردن میوه بر روی کیفیت نهایی آن و میزان قند سالم موجود در میوه خشک شده موثر است. برخی از فعالین در عرصه طعم این میوه خشک شده با اضافه کردن شکر و یا محلول حاوی شکر به میوه ها قبل از خشک شدن محصول خود را طعم دار کرده و آنها را از حالت طبیعی و ارگانیک خارج می کنند. به همین دلیل پزشکان استفاده از نوع ارگانیک میوه های خشک شده را بیشتر توصیه می کند.

استقبال از میوه خشک فله ای در بازار

استقبال از میوه خشک فله ای در بازارهمانطور که مستحضرید میوه های خشک شده به عنوان یکی از سالم‌ترین مواد خوراکی که می تواند جنبه تزئینی یا پذیرایی نیز داشته باشد نسبت به خود میوه دارای قیمت بالاتری است. قیمت میوه خشک فله ای در بازار نسبت به بسته بندی های کیلویی آن به مراتب پایین‌تر است و شما میتوانید در صورت خرید مقادیر بالای آن، فروشنده را جهت ارائه تخفیف ویژه در فروش میوه خشک شده قانع کنید.

این محصول می تواند به عنوان یکی از محصولاتی که در میهمانی ها و یا در مراسمی مانند دید و بازدیدهای عید نوروز سرو می شود حضور پررنگی داشته باشد و نظر بسیاری را به خود جلب کند. به دلیل شکل ظاهری زیبا و دلنشین که مزاج هر بیننده ای را به خود جلب می کند، در صورتی که تکه های خشک شده از میوه های مختلف در آن وجود داشته باشد، حتماً مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

فواید درمانی میوه های مختلف یکی از عواملی است که انسان را بر آن داشته است تا با خشک کردن و نگهداری طولانی مدت انواع میوه، همیشه از خواص بی نظیر موجود در آن در فصل های سرد سال بهره مند شود.

مجید زهرایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ی ما شما را برای خرید انواع میوه خشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

Call Now Buttonتماس بگیرید