مجموعه ی ما شما را برای خرید انواع میوه خشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید میوه خشک شده روی بخاری

آنچه در این مقاله می خوانید...

بهترین روش خشک کردن میوه در خانهویژگی میوه خشک شده روی بخاری

فراوانی اکثر میوه ها در برخی فصول فرصت مناسبی برای خشک کردن آنها جهت استفاده از خواص فراوان آنها در زمانهای دیگر است. تولید میوه خشک شده روی بخاری یکی از راه های خشک کردن آن در خانه است. آیا با بهترین روش خشک کردن میوه در خانه آشنایی دارید و می دانید ویژگی میوه خشک روی بخاری چگونه است؟تولید میوه خشک شده روی بخاری

بهترین روش خشک کردن میوه در خانه

بهترین روش خشک کردن میوه در خانه

روش های مختلفی برای خشک کردن میوه در خانه وجود دارد.روش قرار دادن میوه ها روی سینی و قرار دادن جلو آفتاب یا در سایه از روش های پر کاربرد هستند.

خشک شدن میوه به این روش نیازمند صرف زمان زیادی است چون نور خورشید تنها برای ساعاتی از شبانه روز در دسترس است و خشک شده در سایه نیز زمان بسیار زیادی طول می کشد.

یکی از بهترین روش ها برای خشک کردن میوه در خانه استفاده از بخاری است. در این روش میوه ها را در برش های نازک آماده کرده و سپس آنها را بر روی سینی قرار می دهند. سینی حاوی برش های میوه را بر روی بخاری قرار داده تا با حرارت ملایم بخاری به تدریج رطوبت آنها از بین برود. 

میزان درجه حرارت بخاری باید کم باشد تا میوه ها به آرامی خشک شوند. معمولا از سینی های استیل یا مسی که توانایی انتقال گرمای خوبی دارند استفاده می شود تا حرارت بخاری به خوبی به میوه منتقل شود. همچنین هر چقدر سطح تماس میوه با سینی بیشتر باشد گرمای بیشتری به میوه رسیده و بنابراین میوه سریع تر خشک خواهد شد.

ویژگی میوه خشک شده روی بخاری

ویژگی میوه خشک شده روی بخاری

استفاده از بخاری برای خشک کردن میوه دارای محاسن زیادی است و بهترین روش برای این کار در خانه می باشد. در این روش نیاز به صرف انرژی اضافه برای خشک کردن میوه نبوده و با حرارت کوره که برای گرم کردن منزل مورد استفاده قرار می گیرد می توان انواع میوه را خشک نمود.

میوه خشک شده با بخاری به تدریج رطوبت خود را از دست داده و بنابراین کیفیت خود را از دست نمی دهد و اگر از حرارت ملایم بخاری استفاده شود بافت میوه آسیب ندیده و مواد مغذی موجود در آن همچنان باقی خواهد ماند همچنین طعم و عطر میوه خشک شده روی بخاری همچنان محفوظ خواهد ماند.

از ویژگی میوه خشک شده روی بخاری می توان به صرفه اقتصادی آن اشاره کرد و این که هر نوع میوه ای را که در نظر داریم می توان به هر مقداری که لازم باشد خشک نمود و از زیاده روی در خرید میوه خشک شده می توان به مقدار زیادی اجتناب کرد.

مجید زهرایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ی ما شما را برای خرید انواع میوه خشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

Call Now Buttonتماس بگیرید